Najczęstsze problemy z monsterami - choroby i szkodniki
4 września 2024Monstera to roślina, która zdobi wiele polskich domów i biur. Jej charakterystyczne, perforowane liście dodają wnętrzom niezwykłego uroku. Jednak, jak każda roślina, monstery...
Coraz więcej par ma problemy ze zajściem w ciążę. Potrafią starać się o dziecko po kilkanaście miesięcy bez żadnego większego skutku. Co może być tego powodem?
Starania o dziecko, które nie przynoszą skutku zazwyczaj powodują wiele stresu u przyszłych rodziców. Zaczynają się oni zastanawiać, co robią źle, że innym się udaje a im nie. Najczęściej przyczyny są dość błahe, jak np. uprawianie seksu w nieodpowiednim momencie czy stres.
Niektóre pary rozpoczynają swoje starania w ten sposób, że po prostu przestają się zabezpieczać. Liczą, że w ciągu miesiąca lub dwóch zobaczą na teście upragnione dwie czerwone kreseczki. A w efekcie okazuje się, że wcale nie jest o to tak łatwo. W takiej sytuacji najczęstszym powodem jest podejmowanie współżycia w złym momencie, czyli wtedy, gdy kobieta jest w niepłodnej fazie cyklu. Na szczęście można to bardzo łatwo zmienić. Wystarczy skorzystać z kalkulatora dni płodnych, sprawdzić kiedy występują dni z największą szansą na zajście w ciąże i właśnie wtedy dokonać aktu seksualnego.
Drugim równie częstym powodem jest stres. Może to być stres spowodowany pracą lub jakimiś problemami rodzinnymi. Może to też być niepokój występujący z powodu ogromnej chęci posiadania dziecka. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest udanie się na wspólne wakacje, podczas których będzie można zregenerować siły oraz bez myślenia o dziecku przeżyć kilka namiętnych wieczorów. W wielu przypadkach taki wypoczynek skutkuje zajściem w ciąże.
Istnieją też inne, poważniejsze przyczyny problemów. Mogą to być niewyleczone infekcje, nawracające upławy lub poważniejsze choroby, które sprawiają, że aktualnie nie może dojść do zapłodnienia. To na przykład cykle bezowulacyjne u kobiety, rozregulowane hormony lub zbyt mała ilość plemników w spermie mężczyzny. Na szczęście większość z tych problemów można wyleczyć. Wystarczy udać się do lekarza, wykonać zalecane badania i poddać się leczeniu, które bardzo często polega tylko na przyjmowaniu przepisanych leków.
Materiał zewnętrzny
0Komentarze